20 June, 2010

Бразилія - Кот д'Івуар 3:1. Обман

Не звик я бачити Бразилію, яка грає, як Італія в найкращі часи. Так само я не звик бачити Кот д'Івуар, який грає так само. У моєму розумінні ці команди мають грати у гарячий, пристрасний футбол. То нехай італійці та алжирці грають прагматично, холодно і тому подібне.

Хоча треба сказати, що все-таки Дунґа своїх хлопців вишколив дай Боже. Розрахунок у кожній дії. Хоча чимось ця збірна Дунґи нагадує збірні Уруґваю а чи Мексики, які десь у такому ж стилі розібралися з ПАР та Францією. Це новий південноамериканський стиль?...

Що дійсно яскраво впадає в вічі стосовно цієї збірної Бразилії, це неабияка збалансованість команди: усі ланки однаково сильні. І, можливо, це й добре, що Дунґа гне свою лінію, адже будь-який дійсно хороший тренер будує команду так, як він її бачить. Дунґа бачить її саме такою. І ніякий vox populi або vox мас-медіа не повинен впливати на рішення тренера.

Ось що мені подумалося: Бразилія та Аргентина знаходяться у різних половинах турнірної сітки. Історія з грою Аргентини та вибором Марадоною виконавців дещо нагадує бразильську ситуацію. І ще - статистика, яка свідчить, що жодного разу європейська збірна не вигравала Кубок світу, який розігрувався поза межами Європи. Натяк прозорий...

І трохи згодом: Після бідолашної нічиєї Португалії та Кот д'Івуару я дивувався небажанню жодної з команд вигравати матч, адже де, як не в очному поєдинку, з'ясовувати, хто більш гідний скласти компанію бразильцям у плейоф. І от можна сказати, що івуарійці догралися. Чи догралися португальці - з'ясується по завершенні їх завтрашньої гри з КНДР...

Італія - Нова Зеландія 1:1. Нудота

Найогидніше те, що Італія в останньому турі зіграє в таку саму огидну нічию зі Словенією, набере своє третє огидне очко і вийде з групи.

Новозеландці абсолютно нічим не здивували - саме таку комманду я бачив у минулому році, коли вони грали на Кубку конфедерацій, а також у стикових матчах з Бахрейном. Але якщо ВОНИ вийдуть з групи, то це буде символом цього мундіалю. Мундіалю, який радує вболівальників розмаїттю нудних матчів і нудотних команд. Та й навіть якщо Італія вийде (а не вийти вона не може) з групи, це буде те саме.

Найогидніша група з усіх, де навіть Парагваю не доводиться доклаадати надзусиль, аби лідирувати в групі...

Словаччина - Парагвай 0:2. Нудно

Вкотре я вживаю це слово. Абсолютно нудний футбол. Парагвайці після забитого гола заспокоїлися, а словаки навіть не намагалися щось змінити - так, ніби їх все влаштовує.

Відтак, одноманітний плин матчу тривав аж до фінального свистка, а парагвайці під завісу матчу провели другий гол.

За півгодини Італія зустрінеться з Новою Зеландією, а Парагвай може почуватися більш менш впевнено.

19 June, 2010

Камерун - Данія 1:2. Я їду додому

Камерун стає першою командою, яка втрачає усі шанси на вихід до плейоф. Команда, яка весь матч атакувала, атакувала розмаїто, створювала моменти, програла. Дуже прикро, але свої моменти треба реалізовувати. Більше двадцяти ударів у площу воріт і лише один гол - ну чи не справедливий виліт?

У Нідерландів шість очок, у Японії і Данії по три, у Камеруну нуль. В останньому турі в очному матчі свою долю вирішуватимуть Японія і Данія. І, що найцікавіше, у Японії перевага за різницею забитих/пропущених: 1:1 проти 2:3, і їх влаштує нічия. Одна з команд обов'язково набере бодай очко, отже, навіть, якщо Камерун переможе голландців, він уже зараз вилітає з турніру.

Дуже веселий матч видали команди. Про статистику Камеруну я вже казав. У данців має бути ударів п'ятнадцять точних. Оборона обох команд поступалася атаці, але краще своїми шансами розпорядилися європейці і виграли попри те, що самі собі привезли гол - Ето'о відкрив рахунок у матчі.

Також кількома ефектними сейвами відзначилися голкіпери. Тож, напевно, це поки що найяскравіший матч у виконанні обох його (матчу) учасників на цьому чемпіонаті. Побільше би таких. Але в такому разі обов'язково буде той, хто програє. Але програє красиво, а не нудно...

Ґана - Австралія 1:1. Драматургія

Дуже змістовний матч.

Австралійці вдруге поспіль ще в першому таймі залишаються в меншості, і якщо у першому турі Кейхіла вилучили за жовту, то тут К'юел пішов відпочивати, все ж таки, заслужено - грати руками на лінії воріт - небезпечно через вилучення та пенальті, який реалізував Ґ'ян.

Але відкрили-то рахунок австралійці після помилки Кінґсона, що не зафіксував м'яча після удару зі штрафного Брешіано. Післа вилучення і пенальті здавалося, що австралійці не мають шансів - так уже добре грала Ґана, причому навіть перерва не вплинула суттєво на розвиток подій. Аж поки Фербеек не випустив Кеннеді - форварда. Це стало сигналом до активних дій, і через деякий час стало зрозуміло, що нічого боятися - Фербеек відчув, що можна цих ґанців спробувати взяти, і випустив Рукавицю.

Австралійцям не вдалося перемогти, як і ґанцям. Але у другому таймі команди показали якщо не дуже змістовний футбол, проте гру, яка сподобалася вболівальникам.

Але є вболівальники, яким не сподобався результат - думаю, куди більше їх на ґанському боці. Адже після першого туру здалося, що африканці у турі другому забезпечать вихід до плейоф.

Останній тур обіцяє бути дуже цікавим - відверто нудних поєдинків ці команди не демонстрували. Усі матчі були абсолютно різні. Різні за сценарієм, різні за малюнком гри, різні, зрештою, за результатом. Праві були ті, хто у цій четвірці не виокремлював явно фаворитів, навіть з огляду на наявність німців.

Ні, така Австралія, така смілива Австралія, яка була у грі з Ґаною (а не та, що не грала проти німців), - навіть така Австралія здатна вийти з групи.

З інтересом чекаю на останній тур...

Нідерланди - Японія 1:0. Різниця

Різниця в один м'яч. Джабулані. Хоча і помилка японського воротаря очевидна.

Голландці, не показавши фаворитської гри, здобули результат. Втім, він, певно, по грі - саме така різниця, різниця в один м'яч, м'яч Джабулані, була у цьому матчі на полі між командами. Японці також атакували, але, напевно, якраз на один м'яч менше. Як ніколи логічний підсумок не надто видовищної та змістовної гри.

Голландці у плейоф, це зрозуміло - примудритися не вийти з групи з шістьма очками ще треба. А японія буде дуже вболівати за нічию у матчі Данія - Камерун. Нічию, яка дуже вірогідна. І тоді вони - японці - отримають блискучий шанс вийти з такої непростої, на перший погляд, групи...

18 June, 2010

Англія - Алжир 0:0. Fail

Неможливо зрозуміти, як команда, яка виграла 9 з 10 матчів кваліфікації, яка забивала в них в середньому три з половиною м'ячі за гру, може так жахливо виглядати на Чемпіонаті світу. А чи класичні іспанські "лаври" не дають спокою команді Капелло?

Алжиру навіть не довелося геройствувати, аби відстояти нічию. Ну а те, що ця команда не дуже-то вміє забивати, було зрозуміло по першому матчу та Кубку Африки.

Карраґер пропустить матч зі Словенією. Швидше за все у третьому матчі вийде третій центральний захисник на турнірі - Доусон. Кадрова проблема є. Але, загалом, вона була наявна на полі, і Капелло не наважився її замінити - Руні. Я в жодному разі не хочу вішати всіх собак на Вейна, але Капелло зняв найактивнішого атакувального гравця команди - Хескі, який, до того ж, як навіжений відпрацьовував і на оборону. Після цього у Англії варіантів попереду майже не стало.

Лампард мав єдину нагоду у першому таймі забити гол. Алжирці навіть такої не мали, хоча не можна сказати, що голкіпери нудьгували - роботи було небагато, вона не була надто складною, але була доволі регулярною. Попри це не було особливих осмислених атак, не було належної швидкості, контролю м'яча - усього того, що має бути присутнє в діях команд на Чемпіонаті світу. Тим більше, якщо мова про команду, яка приїхала вигравати ЧС.

Перед останнім туром у цій групі все дуже просто: ті, хто виграють свої матчі, виходять у плейоф. Навіть Алжир...

Словенія - США 2:2. Воля

Американці знову здобувають нічию, програючи по ходу матчу. Американці знову рятують гру, як і рік тому рятувалися на Кубку конфедерацій. Тепер їм залишилося чи не найпростіше - обіграти Алжир. Але хто сказав, що на чемпіонаті світу можна просто обігрувати суперників? Німці? Аргентинці? Не думаю, що то були легкі перемоги. А от американцям слід дуже постаратися у грі з Алжиром і уникнути травм - алжирці вони такі.

Чесно кажучи, коли побачив, що Словенія виграє у Штатів 1:0, був здивований. Я не очікував на такий розвиток подій. І, за великим рахунком, Штати довели це своєю грою. Ба більше, вони забили на один чистий гол більше за суперника, але африканський суддя був геть іншої думки, відмінівши цей зовсім не зайвий третій, чистий гол. Відмінивши ні за що.

А так американці могли би уже почуватися достатньо комфортно. Натомість дуже комфортно почуваються словенці з чотирма очками і на разі вони - лідери групи, хай навіть і до вечірнього поєдинку двох інших команд. Словенці намагалися грати різко в атаці, по максимуму використовувати вільні зони. Трохи інакше відповідали американці, і, в принципі, гра була рівною, хоча і в різному стилі грали команди.

Увечері Англія має доводити клас, наздоганяти словенців і відправляти додому алжирців. Аби Ґрін не went green...

Німеччина - Сербія 0:1. Волейбол

Серби другий матч поспіль заробили пенальті у свої ворота за волейбол, цього разу Відіч. Але якщо Ґ'ян свою справу зробив, то Подольскі не переграв Стойковіча, і Німеччина програла.

Відзначився Ундіано Мальєнко, який ще в першому таймі показав шість жовтих карток, дві з них - Клозе, і Німеччина вимушена була півтора тайми грати у меншості, та й за такого суддівства ніхто гарантії не давав, що не станеться ще вилучень.

Не сталося. Але чи то фаза Місяця абощо, але Мальєнко роздавав жовті картки так, наче він судить балет. Будуть у німців виправдані претензії до судді, хоча вони мають звинувачувати самих себе. Адже з тих карток ну можливо дві-три були виправдані.

Серби постали зовсім іншою командою ніж та, що так кволо виглядала проти Ґани. Швидкість, сміливість, легкість. В принципі, грали дві гідні одна одної команди, але гра обох контрастувала з їх таки грою у першому турі: в одних - у ліпший бік, у інших - у гірший.

Ситуація у групі складається так, що до останнього туру не буде відомо, хто власне вийде до плейоф. А ну ще австралійці утнуть сьогодні з Ґаною! Якщо ж ні, то чи будемо вітати ґанців? Ой не знаю - все вирішуватиметься в останньому турі...

17 June, 2010

Франція - Мексика 0:2. Бланко

Куаутемок Бланко, який провів сто двадцять матчів у футболці національної збірної, встановив результат, який дозволяє з дуже високою ймовірністю говорити про вихід двох американських команд до однієї восьмої. А от там уже одна з них зіграє з Марадоною.

Блискуча команда Хав'єра Аґірре. Боже мій, як же може змінитися команда, яка у першому матчі ледве ходить по полю, ледве організовує атаки, а в друій грі розносить суперника. Фактично, мексиканці рознесли французів. Не в той спосіб, як Німеччина це зробила з Австралією, і навіть не в той, як Уруґвай - ПАР. У власному стилі. Не було мільйону моментів, не було якоїсь надфеєрії. Але кожен футболіст знав, що і як треба йому робити на футбольнім полі.

Так, можливо лайнсмен десь трохи помилився, не зафіксувавши офсайд у реактивного Ернандеса. Але не у цій помарці справа. Франція, вкотре вже, а, точніше, втретє за останній десяток років демонструє імпотенцію в фінальних частинах футбольних форумів. Знову, як і вісім років тому, жодного забитого м'яча. І де гарантія, що постраждає ПАР, яка гратиме і битиметься за свою честь?

Знову побачимо матч, де обидві команди влаштує нічия, хай йому грець. Але швидше треба буде говорити про те, що команди боятимуться фатально помилитися, інакше французи можуть створити несподіванку. Це буде в останньому турі. Турі, де буде вирішуватися, хто вийде на Аргентину...

Греція - Нігерія 2:1. Сюрприз

Такий результативний матч цих команд здивував. А ще здивувала велика кількість атак греків. Адже обидва сьогоднішні суперники виглядали в матчах першого туру вкрай бідолашними.

Схоже, так на греків вплинуло вилучення у складі нігерійців. Як наслідок - багато атак. І, що найгірше для нігерійців, вони абсолютно не перешкоджали грекам. Чи то не хотіли, чи то не могли, чи то не очікували такого напору греків, що розклеїлися і годі було склеїиися назад...

Як би там не було, греки, які за підсумком першого туру залишили, певно, найгнітючіше враження, включаються у боротьбу за вихід в одну восьму. І бідним може бути футбол, якщо греки раптом здолають команду Марадони. Та, аби цього не сталося, слід побажати успіху корейцям у грі з нігерією - у випадку їх перемоги греки футболові не загрожуватимуть.

Ну і хочеться поспівчувати Еньямі. Як не рятував - все ж лиху не запобіг...

Аргентина - Республіка Корея 4:1. Іґуаїн

Ґонсало Іґуаїн - автор першого хет-трика на Чемпіонаті світу, а Аргентина відповідає критикам.

Бачив я небагато з цього поєдинку. Але те, що побачив, доводить серйозність намірів Марадони.

Ясно, що, коли команда виграє 4:1 у ненайслабшого суперника, причому, у красивому стилі, і до того ж достроково - першою - виходить до плейоф, та й тім більше, якщо ця команда - Аргентина, будеш вважати її фаворитом мундіалю.

Та й як команда, яка має в атаці Мессі, Іґуаїна, Аґуеро, Тевеса, Ді Марію, та й у якій ще й Міліто сидить у запасі, може грати некрасиво і малорезультативно?

Але ж могла. Що змінилося у цій команді? Що сказав своїм хлопцям Марадона? А чи щось казав? Чи треба було?

Я одного разу висловив думку, що аргентинці будуть грати не просто за свій прапор, не просто задля себе, не просто задля вболівальників. Вони гратимуть у першу чергу за Марадону, за свого кумира й ідола. Передбачав я це чи то восени, чи то цього лютого - убийте, та не згадаю, коли я дивився товарняк Іспанія - Аргентина. Було видно, що у хлопців не все виходить. Було видно, що команда не грає в той футбол, у який може. Але я десь несвідомо знав, що коли настануть вирішальні матчі, футболісти Марадони гризтимуть землю, пнучись показати свій максимум, показати те, чого вони дійсно варті й що вміють.

Схоже, такий час настав, і я був правий. Але... не слід чекати феєричної гри Аргентинців проти Греції. Греки - окрема історія, і, Боже, як альбіселестес пощастило вийти з групи, перш ніж їм доведеться зустрітися з греками...

16 June, 2010

ПАР - Уруґвай 0:3. Нарешті

Ну хоча чому нарешті? Німеччина ж була. Але відмінність у тому, що ПАР, на мою думку, все-таки сильніше виглядали за соккеруз.

Багато хто хвалить гру у виконанні збірної Чілі, яку я не бачив. Але збірна Уруґваю зразка матчу з господарями чемпіонату на разі мені сподобалася найбільше, окрім, ясно що, німців.

Дуже організована команда, команда, яка блискуче обороняється, і яка має великий потенціал в атаці. Причому оборона ця не така, як у швейцарців, які давали іспанцям доходити до штрафного майданчика. Оборона ця іншого ґатунку - вона починалася ще фактично на чужій половині поля.

Згадуючи матч із Францією роблю висновок, що це стиль. Так, французи були такими ж непереконливими в атаці, як і південноафриканці, але клас команди Доменека (як і індивідуальностей), зрозуміло, вище класу гравців ПАР, і тому різниця на табло.

Хоча, певно, Табарес таки перестрахувався у першому турі. Визначивши таку гру його команди за стиль цілком припускаю, що якби він грав у три форварди з Францією, зараз Уруґвай уже міг би святкувати вихід з групи.

Ну і Форлан - я ще раз переконався, що нині він є одним з найкращих форвардів у світі. Йому б у пару та й Міліто...

Іспанія - Швейцарія 0:1. Поразка

Швейцарці оборонялися дуже добре. Але ще гірше атакувала збірна Іспанії. Постійні верхові подачі, постійні подачі з кутових на найближчого швейцарця, ігнорування одиноких Торреса і Вільї, які примудрялися знаходити для себе позиції у штрафному майданчику, на користь індивідуальних дій - ось те, що я побачив у грі іспанської команди.

А Іспанія в обороні - відома річ. Що й було доведено. Та й зрозуміло - команді, яка так (як іспанці за звичай) атакує, не обов'язково захищатися так, як швейцарці.

А тут... чи не пішло, абощо. Для мене залишилося загадкою, чому Дель Боске вийшов з двома опорниками і з одним Вільєю. Адже це я дивився другий тайм і зрозумів це, власне, тільки у другому таймі. Але ж Дель Боске дивився цей поєдинок від самого початку, і щось мене бере сумнів, що в першому таймі швейцарці весело атакували і перегравали чемпіонів Європи в середині поля - можна було б внести корективи раніше.

Чілі та Швейцарія лідирують у групі. А Іспанія дуже ризикує вийти з другого місця відомо на кого уже в одній восьмій...

15 June, 2010

Бразилія - КНДР 2:1. Товариші

Було дуже приємно дивитися цей матч. Футболісти виявляли повагу, ввічливість та чемність стосовно одне одного. Побільше би таких матчів - гляди, менше було б усіляких симуляцій та суперечок на полі. Взагалі, варто би цей матч демонструвати у рамках семінарів для футболістів в номінації Respect.

Власне, це корейці продемонстрували дисципліну, повагу до суперників, до суддів, і бразильці чи то свідомо перейняли таку поведінку, таке ставлення до суперників, чи то підсвідомо відповідали чемністю на чемність.

Дуже сподобалася диисципліна на полі у цьому матчі. Єдина жовта картка наприкінці гри, мінімум фолів, багато футболу.

Можливо, футболу не першокласного. Але команди грали. Грали від суперника - і Дунґа, і його корейський візаві. Корейці за першої ліпшої нагоди намагалися іти в атаку, провели кілька швидкісних випадів, в обороні всією командою стіною не лягали. Використали свій чи не єдиний шанс, плюс, якби трохи більше футбольної освіти, можливо, змогли би вирвати нічию.

Непросто буде івуарійцям. Але найцікавіше, особисто для мене, буде подивитися, як з такою атакою ввічливісті, гідності і поваги впорається відомий симулянт Кріштіану Роналду...

Кот д'Івуар - Португалія 0:0. Нудьга

Ніхто не хотів вигравати. Особливо про це свідчить кутовий на останніх секундах матчу, який заробили івуарійці, але вирішили не подавати, а коротко розіграти. Судді набридло судити такий нудний матч і він дав фінальний свисток.

Складно сказати, як ці дві команди вирішуватимуть між собою заочно, хто має виходити до наступного раунду. Адже, як на мене, вирішальним у цій боротьбі мав би бути саме цей матч. Те, що мені не пощастило побачити у другому таймі, переконує мене в тому, що я нічого не втратив, пропустивши тайм перший.

Не можуть так грати на мундіалі команди, які мають амбіції виходити з групи. Та й узагалі, з тих, хто вже зіграв на ЧС, таких можна перерахувати на пальцях однієї руки.

Враховуючи те, з якою грою бразильці виходили на чемпіонат, у цій групі, скоріше, на вболівальників чекає не напружена боротьба, а феєрична нудьга у боротьбі за вихід з групи...

14 June, 2010

Розписався

Нарешті звів часовий проміжок між моментом закінчення футболу та моментом лягання спати до мінімуму. Хоча під такий футбол можна засинати значно раніше.

Є КПК - є нагода писати пости з цікавих ситуацій. А клава без suggestions працює трохи швидше. Хоча оригінальна, рідна клава все-таки зручніша...

Італія - Парагвай 1:1. Ювентус

Не полишала думка про Ювентус уже-минулого сезону. Особливо, поки італійці програвали.

Зіграли на рівні. На рівні таких самих номінальних фаворитів аргентинців, французів, англійців.

Парагвай, звісно, має вийти до наступного раунду, але поки що я бачу слабкість обох номінальних фаворитів групи. Навряд чи хтось із них далеко зайде. Хоча те, що їм обом треба дуже постаратися, аби не вийти з групи - факт. Довелося мені свого часу побачити Нову Зеландію...

Говорити, в принципі, немає про що. Італія більше атакувала, Парагвай більше захищався, Пепе був найкращим, але обоє суперників не продемонстрували компетентної гри.

Нічия - логічний підсумок. Щось їх багатенько...

Японія - Камерун 1:0. Цікаво

Ще один цікавий результат. Чимось нагадує ситуацію з сербами. Хоча фаворитами себе у поєдинку з ґанцями вважали, напевно, лише самі серби.

Коментатор (не згадаю, хто) сказав, що серби переоцінили свої сили. Так само можна сказати і про камерунців. Але тут їх вважали фаворитами, я впевнений, чимало фахівців. Бодай за інерцією. Але з того, що я побачив у виконанні японців, роблю висновок, що Камерун міг вважатися фаворитом лише з причини повної загадковості японскьої команди.

Швидкість, азарт - я, здається, вже згадував про ці риси стосовно збірної Республіки Корея. Дійсно, дві команди здалися меня схожими одна на одну. Певно, не дарма говорять про деякі споріднені характеристики у грі команд з географічно близько розташованих країв.

Японці справили хороше враження, більше того, вони здобули надзвичайно важливі три очки. Їм ще грати з європейцями, і може статися, шо ці перші три очки стануть взагалі їх останніми на цьому ЧС. Але те, що команда з Країни сонця, що сходить, буде не просто сидіти в обороні і відбувати номер у матчах з Нінерландами та Данією, а боротиметься за власне місце у плейоф - сто відсотків. І бідним буде той, хто переоцінить власні сили у поєдинках з ними...

Нідерланди - Данія 2:0. Результат

Можу коментувати лише результат, хоча за ті уривки, що я бачив, справили непогане враження обидві команди. Тому можу пошкодувати, що не мав змоги переглянути цю гру.

Результат прогнозований. Результат, який довів розстановку сил. Найцікавіше очікується в цій групі далі - жодного "прохідного" матчу бути не має. Тим більше, що данці напевне не збиралися повертатися додому уже після групового турніру - група доволі рівна, і, певно, кожна з команд має шанси на вихід з групи. Так, голландці є голландці, вони вийдуть точно. Хто буде третім?...

13 June, 2010

Німеччина - Австралія 4:0. Вразили

Вразили обидві команди: приємно і неприємно - вгадайте хто як.

Перший матч, де лідер довів свій статус. Ні Франція, ні Аргентина, ні Англія не зіграли так, як зіграла сьогодні Німеччина. Так, були більш серйозні суперники, але було б бажання.

Німці його мали. Німці чудово розуміли, що гарний старт - півсправи.

Красивий, швидкий, легкий футбол. Просто таки не німці. Але подивимося, чи буде ця легкість присутньою в матчах із більш сильними за Австралію збірними Сербії та Ґани. Нібито виглядає так, що з сербами проблем не має бути. І якщо пробувати прогнозувати результати групи зараз, то Ґана та Німеччина в останньому турі вирішують перше місце, перед тим перегравши сербів та австралійців.

Жодних питань команда Йоґі не залишила на футбольному полі: усі зібрала і дала на них відповіді. І тепер нехай ключі до німецької збірної підбирають наступні суперники. Чи вийде?

Сербія - Ґана 0:1. По заслузі

Серби програли дуже гідній команді. Але програли не те щоб бездарно, але так грати на чемпіонаті світу не належить.

Чесно кажучи, під час матчу не полишали спогади про фіаско сербів у Німеччині чотрири роки тому. Так, там була дійсно що група смерті, де балканці не те щоб не вижили, а були закопані живцем.

Тут навряд чи закопають, але на черзі німці. І чи зроблять "мои братья" (с) Кінчев висновки з індивідуальних дурощів під час першого матчу - подивимось. Та, навіть, якщо зроблять, то чи не пізно буде?

Ґанці постали дуже організованою командою. Втім, це не дивує, згадуючи Кубок Африки, де вони справили дуже хороше враження, програвши лише Єгипту. У команди є повне розуміння того, як треба грати у футбол проти конкретного суперника. Більше атак, більше гостроти, більше переміщень - поки що це найзмістовніший матч на ЧС за неповних три ігрових дні.

Ґанці сподобалися. Перший крок до плейоф вони зробили. Все що треба - не зупинитися на досягнутому, адже, зрештою, ще мало чого й досягнуто...

Алжир - Словенія 0:1. Добрий сон

Чи то післяобідній час дається взнаки, чи то дійсно такі нудні матчі, але, як видно з заголовка, я знову проспав.

Проспав не весь матч, але поки що можу констатувати, що ті учасники ЧС, що вже вступили в боротьбу, особисто мене розчаровують. І можливо, що я небагато втрачу з того, що пропущу кілька поєдинків по роботі.

І так, я не здивований вилученню алжирця...

12 June, 2010

Англія - США 1:1. Гідний матч

Але все одно хочеться більшого. І ти знаєш, що більше далі буде. Але поза тим хочеться уже зараз.

Фаворит зіграв гірше, ніж може, не-фаворит - краще, ніж очікувалося. Напевно, це перший із п'ятірки матчів, що вже вілбулися, до гри учасників якого пасують такі характеристики. Адже ні Уруґвай, ні Нігерія не зіграли краще, ніж очікувалося.

Щойно побачив, що у воротах англійців Ґрін - запротестував. Чому не Джеймс? Я був певний того, що першим номером має бути Джеймс, із його-то досвідом. Джеймс, який провів просто таки блискучий сезон. Хтозна чим послуговувався Капелло, коли ставив Ґріна...

Але в одному я впевнений точно: навіть якби Роберт не припустився у тому епізоді помилки, американці все одно б забили. Бо вони охочі грати у футбол, вони завжди грають на атаку і люблять забивати голи. Про це свідчить бодай той факт, що вони завдали щонайменше 12 ударів по воротах Ґріна. Нехай більшість із них неточні та з-за меж штрафного, проте все ж таки один такий точний призвів до взяття воріт.

Ще не зрозумів, чому Капелло зняв Кінґа. Особисто я не помітив якихось серйозних огріхів у його діях. Тож, можливо, травма, а, може, у Капелло не прості окуляри.

Хто там ще у групі? Словенія та Алжир...

Аргентина - Нігерія 1:0

На початку матчу альбіселестес показали свій потенціал: стартовий відрізок завершився логічним голом Хайнце, і виглядало на те, що нігерія ось-ось попливе. Але часто буває так, що одна з команд на старті матчу демонструє, сказати б, м'язи, не втілює стартову перевагу у голи і, зрештою, не досягає бажаного результату.

Аргентинцям у цьому сенсі пощастило, і вони отримали змогу грати від рахунку. Але чи на це розраховують уболівальники в Аргентині?

Так, атаки несли загрозу, так, Ромеро фактично байдикував - за весь матч африканці так і не влучили у ворота, та й флангових подач, які б доходили до рук Ромеро, не було.

Хоча наприкінці гри суперорли все-таки спробували врятувати результат - в останні хвилин 15 контролювали м'яч, навіть декілька потенційно небезпечних нагод мали. Але який може бути результат, якщо м'яч не летить у ворота? У цьому сенсі дуже великий контраст між навантаженням на воротарів: Еньяма працював у поті чола.

Загалом, команда Марадони постала такою, якою були команди його попередників на двох попередніх чемпіонатах світу: ніби і фаворит, ніби і грають добре, але у тому-то й справа, що можуть іще ліпше, причому набагато. Немає стрижня. Немає харизми.

І я тут розумію, чому призначили Марадону - сподівалися на його харизму, як у нас сподівалися на харизму Блохіна. І можемо себе потішити, що ставка на Блохіна спрацювала.

Втім, завершу цей пост так само, як і попередні: ще все може бути. І аргентинці можуть прокинутися, і на французів спуститься натхнення - хтозна.

Республіка Корея - Греція 2:0. Підсумок

Головний підсумок - надолужив добрий тайм сну. Достатньо одноманітний, монотонний футбол я встиг побачити.

Греки мають добряче виставитися Михайличенкові та його команді за те, що поїхали на мундіаль. Адже складається враження, що вони туди дійсно що потрапили - випадково. Поки що за три матчі вони справляють враження аутсайдера. Причому аутсайдера без будь-якого малюнку гри. Без потенціалу. Навіть без бажання грати - навіть, не граючи здобуваючи Кубок Європи, вони демонстрували те бажання. Повна апатія зараз. Повна імпотенція.

Корейці сподобались. Втім, на тлі греків, думаю, чимало команд би сподобалися. Грають азартно, з інтересом, хлопцям цікаво грати, вони хочуть показати свою майстерність люду.

Греки не хочуть.

Корейці вирішуватимуть друге місце з Нігерією. Втім, знову таки, зачекаємо...

Не поставил украинскую клаву

А надо.

Снова ложусь после полуночи. Давно так поздно не ложился. А завтра подъём ни свет ни заря.

Надо себя дисциплинировать. Надеюсь на героя. Вот только не рассчитываю - рассчитывать надо только на себя. Во всяком деле.

11 June, 2010

Уруґвай - Франція 0:0. Враження

Враження від матчу загалом позитивні, але жодна з команд не виглядає такою, що здатна вирішувати серйозні завдання на цьому турнірі.

Безумовно, рівень гри обох колективів був набагато вищим за те, що продемонстрували команди господарів та Мексики у матчі відкриття. В першу чергу відзначаю те, що у першому матчі мундіалю суперники грали з певною амплітудою, нестабільно. Тут же був, дійсно, певний рівень, якого команди трималися від стартового до фінального свистка.

Також тактично геть інша планета. Уруґвайці та французи блискуче закривали одне одного в центрі поля - в зоні опорних хавбеків, залишаючи, по суті, для розвитку атак лише фланги. Кілька разів пробували застосовувати дальні удари, що, згадуючі дуже негативні коментарі обох голкіперів про ігровий м'яч, було цілком логічним.

Після сьогоднішного дня ясно, що фаворити групи грали саме в другому матчі. Виглядає на те, що Мексиці та ПАР нічого не світить. Але давайте дочекаємося другого туру - цілком можливо, після нього враження зміниться...

ПАР - Мексика 1:1. Match Review

Придавлений до канапи котом вирішив викласти враження.

Хтозна чому, але команди не показали яскравого футболу. Багатьох людей цитували, мовляв, матчі відкриття завжди нудні. Не можу сказати, що сабжевий матч був нудним, але є поєдинки і цікавіші. В тому, що такі є в доробку мексиканців, я не сумніваюся. А от щодо ПАР, пригадуючи їх сіру гру на Кубку конфедерацій, можу сказати, що господарі чемпіонату зіграли сильно. Можливо, навіть, несподівано сильно. Принаймні, як на мене - точно.

У Мексики не було швидкості. Причому, швидкості думки. Франко мав пару моментів у першому таймі, але в них діяв якось не по-форвардівськи, а загалом був інертним та малопомінтим. Вела взагалі мовби на поле і не виходив, хоча один дивовижний пас віддав (агов, Ґілле!). Найбільш активним в атаці був Дос Сантос. І складалося враження, що окрім цієї трійці атаки в Мексики у першому таймі ніхто й не будував.

ПАР у першому таймі діяли, як з'ясувалося в підсумку, так, як мексиканці - більшу частину другого. Дуже багато обрізок в центрі поля, причому не простих, а таких, які залишали двох-трьох гравців уже-атакуючої команди проти трьох-чотирьох захисників. І якщо Мексика свої потенційні нагоди не реалізувала, то Чабалала розкішним ударом завершив блискавичну контратаку ПАР.

Справи почали ладитися у Мексиканців лише після виходу наддосвідченого, легендарного Куатемока Бланко, який змінив Велу. Так, увійшов у гру Куатемок не миттєво, але зовсім скоро почав відпрацьовувати довіру тренера: від нього пішли гострі передачі, він додав своїй команді швидкості. Швидкості розуму. Побільше б таких Куатемоків - ну аби ще одного - гляди, не відбулися би південноафриканці нічиєю...